Besyo hazırlık kursu kayıtları başladı. Spor lisesi hazırlık kursu Yeni dönem kayıt İstanbuldaki spor liseleri 2021 sezonu KAYITLARI BAŞLADI! Yeni sezon hazırlık kurslarımız başlamıştır Spor Eğitmeni,Branş Antrenörü Arayanlar Spor Lisesi ve Spor akademi Bilgisi 2021 Sezonu Antrenman Programı NEDEN BİZ

Herşey ilk adımla başlar.


Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.


Online : 3
Bugün : 159
Toplam : 669006
İp No : 184.72.102.217

Beden Eğitimi Öğretmenliği

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ülkemizin sporsal alanında önemli ihtiyacı olan nitelikli Beden Eğitimi ve Spor öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Ülkemizde sayısı giderek artan spor bilimleri alanında öğretim yapan yükseköğretim kurumlarına öğretim elemanı yetiştirme amacıyla öğrencileri lisans üstü eğitime hazırlama, alanı ile ilgili yayınları ve gelişmeleri takip edebilen ayrıca alanı ile ilgili teknolojiyi kullanabilen öğretmenler yetiştirmek bu bölümün ana amaçları arasındadır.

İŞ İSTİHDAMLARI

Mezunlar;

- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile dengi okullarda öğretmenlik

 -Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında, engellilere yönelik sportif aktivitelerin eğitimi ve uygulamalarında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında görev alabileceklerdir.

Uzmanlık dalına göre kulüplerde antrenörlük, koordinatörlük yapabilirler. Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalara yer verilir.Recep Kasap
Sınava girmeyi düşünenlerin kesinlikle okuması gereken bilgiler
[ Yazar Kadromuz ]

Hangi spor branşına ilgi duymaktasınız?
Futbol
Basketbol
Voleybol
Tenis
Yüzme
Diğer