Besyo hazırlık kursu kayıtları başladı. Spor lisesi hazırlık kursu Yeni dönem kayıt İstanbuldaki spor liseleri 2021 sezonu KAYITLARI BAŞLADI! Yeni sezon hazırlık kurslarımız başlamıştır Spor Eğitmeni,Branş Antrenörü Arayanlar Spor Lisesi ve Spor akademi Bilgisi 2021 Sezonu Antrenman Programı NEDEN BİZ

Ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda ahlaklısını severim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.


Online : 3
Bugün : 159
Toplam : 669006
İp No : 184.72.102.217

Spor Lisesi ve Spor akademi Bilgisi

Eklenme Tarihi 01.01.2018
Kategori Spor Akademisi
Okunma 9493 okunma
Yorum 0 yorum
Haberi Yazdır Bu Haberi Yazdır
 
Spor Lisesi ve Spor akademi Bilgisi
 

HSR SPOR AKADEMİ HAZIRLIK KURSU

 

 

Sevgili BESYO ve Spor Lisesi Adayları;

BESYO Adayları;

Beden eğitimi Spor Yüksek okuluna girmek için illa ki sporcu olmanız gerekmemektedir sizinde illaki bir alana yeteneğiniz  vardır  iyi bir yönlendirmeyle sizde kazanabilirsiniz öncelikle buna bir açıklık getirelim çünkü bazı arkadaşlarımız ısrarla bu soruyu sormaktadır. Her okul farklı program hazırlamaktadır öğrenci seçimini TYT ,öz geçmiş , parkur ,atletizm ,branş gibi seçeneklerin olduğu bu eleme mülakatlarında  tercih sırası ve başarı puanına göre okul kazananları ilan etmektedir.

Düşük puanlı arkadaşlarımız popüler yerleri tercih etmesi onların kazanma şanslarının çok aza indirecektir çünkü orada çok iyide yapsanız puanı yüksek olan yarışmacı sizi geçicektir genelde sınavlarda %60 TYT puanı etkilidr tabi bu her okulda aynı değildir sizlere tavsiyem popüler olmayan az kişinin başvurduğu  okulları tercih etmenizdir bu durumda kazanma şansınız yüksek olacaktır.

Puanı ortalamanın yüksek olduğu arkadaşlarda puanına güvenip hiç bir kursa gitmemezlik yada ben sporcuyum sınavda yaparım demesin çünkü ne kadar iyi sporcu olsanda daha önce görmediğin bir parkuru hiç çalışmadan yapman imkansız denecek kadar düşüktür bunun örnekleri arda turanın marmara besyo yu kazanaması gibi..

Seçeceğiniz okulu kendi özellikleriniz doğrultusunda TYT puanı,öz geçmişiniz,parkurun size uygun olup olmaması gibi durumları analiz ederek belirleyin aksi taktirde harcıcanız emekler boşa gidier.

 

Besyo’larda;
  • Beden eğitimi Öğretmenliği
  • Spor Yöneticiliği
  • Antrenörlük
  • Rekreasyon bölümleri bulunmaktadır.

 

Spor Lisesi Adayları;

Spora kabiliyeti olan ve geleceğini bu dalda şekillendirmek isteyenler için açılan ve özel yetenek sınavları ile alınan Spor Liseleri, sayısı fazla olmamakla birlikte, çok yetenekli olan öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yeterliliktedir. Pek çok branşta açılan ve sporcu öğrencilerini kendi yeteneklerine göre geliştiren bu liseler, yıllın belli aylarında sınav düzenleyen ve önceden belirlenen şartlara uygun olan herkese başvuru şansı tanıyan eğitim kurumlarıdır..

KURS ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0535 467 04 09

 

 

 
 

 
NOT : Küfür, hakaret ve başkalarını rencide edici yorumlar onaylanmayacaktır...
Ad - Soyad
:
E-Mail
:
Başlık
:
Yorum
:
Kalan Karakter Sayısı : 500


Recep Kasap
Sınava girmeyi düşünenlerin kesinlikle okuması gereken bilgiler
[ Yazar Kadromuz ]

Hangi spor branşına ilgi duymaktasınız?
Futbol
Basketbol
Voleybol
Tenis
Yüzme
Diğer